Kurzy

Kurzy plavání kojenců a batolat

Od 20.9.2023 pokračují kurzy

Maminky a tatínkové, pořádáme dle volné kapacity klubu kurzy plavání kojenců od dovršeného 6 měsíce a batolat. Těšíme se, že přijdete mezi nás.

Kurzy probíhají zábavnou a hravou formou. Jejich cílem není naučit vaše dítě plavat nebo se rychle naučit potápět, ale aby si vybudovalo kladný vztah k vodnímu prostředí.

Pravidelný plavecký kurz je současně perfektní příležitostí k prohlubování vzájemného kontaktu mezi vámi a dítětem.

Kurzy plavání kojenců a batolat probíhají ve skupinkách, a to v těchto kategoriích:
– děti ve věku 6 až 12 měsíců
– děti ve věku 12 až 18 měsíců
– děti ve věku 18 až 24 měsíců

 

Program lekce je následující:

– 5 minut : rozcvička , nácvik manipulace, vstup do vody a rozplavání

– 20-30 minutový program ve vodě, vyplavání

– 30 min aklimatizace v herniččce

 

Aklimatizace minimálně 30 min v naší odpočinkové místnosti je nutná ze zdravotních důvodů. Místnost je vybavená hračkami, mikrovlnnou troubou, kávovarem,kojeneckou váhou, WiFi .

Náplní kurzů je výuka plaveckých dovedností, tzn., naučit přijímat vodu na obličej, mít vodu rád, nácvik polohy na zádech a na bříšku, výdechy do vody, abeceda potápění, rodiče jdou dětem příkladem tím, že se sami také v našich kurzech potápějí.

Metodický plán je přizpůsoben pro každou věkovou skupinku s ohledem na psychomotorický vývoj.

 

Jaké výhody přináší kojenecké plavání?

V našich kurzech se snažíme, aby každý kontakt dítěte s vodou byl pozitivním zážitkem. Miminka se ve vodě otužují a díky cvičení získávají návyk na pohybovou aktivitu od nejútlejšího věku.

V kurzech plavání  učíme správnému respektu k vodě. Děti brzy poznají vlivy vody.

Pravidelný pobyt ve vodě je ideální možností, jak rozvíjet dovednosti dítěte a podpořit jeho správný psychomotorický vývoj – a hlavně se upevňuje vazba mezi maminkou, tátou a dítětem.

Pobyt ve vodě má také kladný vliv na psychický vývoj dítěte. Po plavání či cvičení se děti příjemně unaví, jsou klidnější a vyrovnanější.